skip to content

Deftere Yaz

 >
Mevlana YÜCEL mevlutyucel38@gmail.com Jul 25 2016 7:47 PM
Karaözü halkımızdan CEMİL AVCI abimiz Hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun.19 Temmuz salı günü Karaözü de toprağa verilecektir.
Mevlana Yücel Jul 14 2016 8:37 AM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan TELLİ ARDAHANLI(AVCI) Hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun. 15 Temmuz 2016 cuma öğlen Karaözü de toprağa verilecektir. Oglu Serdar tel.0507 959 2291
Karaözü Kültür, Dayanışma ve B.M.D.Derneği karaozumerkez@hotmail.com Jul 13 2016 6:59 AM
GENEL KURUL DUYURUSU
Yönetim Kurulumuz 13.07.2016 Çarşamba günü, saat 13.00’de, Derneğimiz binasında Nurayişe Çolakgil başkanlığında gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmıştır. Toplantıda;
a) Tüzüğümüz ve kanun gereği 3 yılda bir yapılması gereken Olağan Genel Kurul’un, 30 Temmuz 2016, Cumartesi günü, saat 14.00’de dernek binamızda yapılmasına,
b) Üyelerin iletişim numarasına mesaj gönderilerek ve / veya karaozu.com sitesinden duyurularak Genel Kurul’a çağrılmasına,
c) Ekseriyet sağlanmadığı takdirde bir hafta sonra 6 Ağustos 2016 tarihinde aynı yer ve aynı saatte genel kurulun yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
Gündem:
1. Açılış ve yoklama
2. Saygı duruşu ve İstiklal marşı
3. Divan heyetinin teşekkülü
4. Yönetim Faaliyet Raporu’nun okunması ve ibrası
5. Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun seçilmesi
6. Dilek ve temenniler
7. Kapanış

Karaözü Kültür Dayanışma ve Bakıma Muhtaçlara Destek Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Nurayişe Çolakgil
Habibe GENÇ habibe-genc@hotmail.com Jul 11 2016 7:32 PM
Rasim dayimin vefatini duyduk.Allah rahmet eylesin basta evlatlari ve torunlarina akrabalara bas sagligi dileriz Sahin Habibe Genc
MEVLANA YÜCEL Jul 11 2016 2:14 PM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkımızdan Komşumuz RASİM TAŞTAN amcamız hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun. 12 Temmuz 2016 salı günü Karaözü de toprağa verilecektir. Oglu Hüseyin Taştan Tel.0535 560 34 29.
Mevlana Yücel Jul 03 2016 7:51 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan HÜSNÜ COBAN Hayatını kaybetmiştir. 4 Temmuz 2016 pazartesi günü Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecektir. Tel.0532 368 4090.Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun.
Mevlana Yücel Jul 03 2016 8:05 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan HALİL oğlu FEYZULLAH IŞIK İzmirde hayatını kaybetmiştir. İzmirde toprağa verilmiştir.Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun.Halil Işık Tel.0537 492 7934
Mevlana Yücel Jun 26 2016 8:45 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan Veli oğlu İBRAHİM ÖZDEMİR Hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun. 27 haziran 2016 Pazartesi günü Karaözü, de toprağa verilecektir.
karaozu.com Jun 25 2016 5:57 AM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan Didimde yaşamını sürdüren HAYDAR AVCU Hayatını kaybetmiştir.Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun. 26 Haziran 2016 Pazar günü Didimde toprağa verilecektir. Ruşen avcu Tel 0536 497 3504.
Karaözü Kültür, Dayanışma ve B.M.D.Derneği Jul 13 2016 7:29 AM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan, Derneğimizin değerli üyesi HİKMET TALAK İstanbul,da hayatını kaybetmiştir.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Yattığı yer incitmesin, ışıklar içinde yatsın.
Mevlana Yücel Jun 21 2016 6:25 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan HİKMET TALAK İstanbul,da hayatını kaybetmiştir.Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun.22 Haziran 2016 çarşamba günü Şakirin camide öğlen namazına müteakip Karaca Ahmet yeni mezarlığında toprağa verilecektir.Nail Talak 0533 318 1434. Keziban Talak Eyipoğlu 0532 255 9399.
mevlana yücel Jun 13 2016 6:45 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan ALİ MURAT ŞİMŞEK Almanyada hayatını kaybetmiştir.Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sağolsun. Almanya Wuppertal.da toprağa verilecektir.
karaozu.com May 11 2016 9:00 AM
İLETİŞİM BİLGİSİ GEREKLİ

Kemal Oğuzhanoğlu'nun oğlu Ruhi Türk Oğuzhanoğlu'nun iletişim bilgilerini askerlik arkadaşı Kadir Erdemir istemektedir.

Bilgisi olanlar lütfen Ruhi beyin iznini alarak bizimle iletişime geçebilirler mi?
ayse.ozerdem@hotmail.com
karaozu.com May 08 2016 8:48 PM
KARAÖZܒDE ANNELER GÜNÜ COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLANDI
Kutlamada; Yahnili pilav, ayran, meşrubat, salata, yufka ekmek ve kursiyerler tarafından kırmızı kurdeleden yapılmış güller ikram edildi.

Çok değerli öğretmenlerimiz Fevzi Can Keleş ve Özer Doğanay sahne aldılar, şahane ses ve yorumları ile gelenleri coşturdular. Nermin Özerdem ise harika sesiyle onlara eşlik etti.

HÜSEYİN TAŞTAN, Yufka ekmek yapımı için tandırını açtı ve yakacak odun temin etti.
NURDAL KARAHAN ve NAZLI ASLAN Keyfenilik (aşçılık) yaptı ve yahni ile pilavı pişirdiler.

AHMET TAŞTAN
ALİHAN ERDOĞAN
ALP ARSLAN
ALTIN BURGUCU
AYŞE ÇOLAKGİL ÖZERDEM
AYŞE GENÇ
AYŞE KELEŞ
CAFİYE ARPACI
CEMAL ÖZEL
DÖNDÜ BAL
DÖNE ARSLAN
DÖNE KAYA
DÖNE YILMAZ
EFHAN ÇETİN
EMİNE KARA
FATMA DALAK
FATMA NURDAN DOĞANAY
FATMA ÖZERDEM
FATMA YILMAZ
FATOŞ ASLAN
FİKRET AVCI
GÜLHAN DEMİRCİ
GÜLHAN KARAHAN BAL
GÜLSEREN TATAR
GÜLÜMSER TATAR
GÜNNAZ ARSLAN
GÜNNAZ ASLAN
MUHTAR HASAN UĞUR
HATİCE TOKSÖZ
HURİYE KELEŞ
HURİZİYE ASLAN
KEBİRE ÖZTÜRK
KERİME SEVEN
KEZİBAN ALDIKAÇTI
LATİFE TAŞKAFA
LÜTFİYE DALAK
MEZİYET ŞİMŞEK
MUSTAFA BAĞCI
MUSTAFA TOPÇUOĞLU
MUHTAR MUZAFFER ÖZDEMİR
NADİA YILMAZ
NAZLI ASLAN
NAZMİYE AVCU
NAZMİYE TAŞKIN
NECLA TATAR
NEVİN KELEŞ
NURDAL KARAHAN
NURGÜL KILIÇ
NURHAYAT TAŞTAN
NURSEL TAŞTAN
ÖZGÜR ASLAN
PINAR ARDIÇ
RUZİYE DEMİRCİ
SEBAHAT KARAHAN
SEMAHAT DALAK
SERCAN HIZAL
SONGÜL UÇURUM
SULTAN BAL
ŞAZİYE ASLAN
ŞERİFE GENÇ
TAMAN BACI
TESLİME DALAK
TUĞBA SONKUR
TUNCAY KAYA
YASEMİN TATAR
YETER TAŞTAN
YÜCEL ALÇIOĞLU ise etkinliğe katkı sundular.


KURS ÖĞRETMENİ FATMA NURDAN DOĞANAY, KURSÖĞRENCİLERİ; DÖNE KENDİGELEN. ESMA KELEŞ, FATMA YILMAZ, ,NADİA YILMAZ, NURGÜL KILIÇ, ÖZLEM KELEŞ, PINAR ARDIÇ, SONGÜL UÇURUM, SULTAN BAL, ŞERİFE GENÇ, TUĞBA SONKUR, YETER TAŞTAN ise dernek başkanımız AYŞE ÇOLAKGİL ÖZERDEM ile birlikte organizasyonu üstlendiler.

Karaözü’de önemli bir çekim olmasına rağmen neredeyse annelerin tamamı kutlamaya katıldı.
Maddi, manevi destekleri esirgemeyen Karaözü halkına çok teşekkür ederiz. Sayelerinde çok güzel bir ANNELER GÜNÜ yaşadık.

İYİ Kİ VARSINIZ…
mevlana yücel May 01 2016 5:20 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkımızdan emekli polis Behlül Doğanay (Pervin) 30.04.2016 tarihinde vefat etmiş,konyada toprağa verilmiştir.Yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.
karaozu.com May 01 2016 5:43 PM
KARAÖZÜ Mahallesi'nden Genel Detay : Röportaj ESMA KÜÇÜKŞAHİN
Kayseri'de Kızılırmak üzerine kurulu tarihi Şahruh Köprüsü'nün eteğindeki Karaözü Mahallesi'nin muhtar ve dernek başkanının yanı sıra esnafın da büyük çoğunluğu kadınlardan oluşuyor.
Sarıoğlan ilçesine bağlı, kent merkezine 80 kilometre uzaklıkta, köy enstitülerinden mezun pek çok insan kaynağına sahip ve eğitime büyük önem veren Karaözü beldesi, Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile mahalle statüsü kazandı.
Karaözü'nün kış aylarında 600 civarında olan nüfusu yazın Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan ve neredeyse hepsi üniversite mezunu olan eğitimli insanlarının memleketlerine dönmeleriyle 2 bini geçiyor.
Karaözü Mahallesi, ilçedeki kadınların sosyal hayatın yanı sıra iş hayatında da aktif rol almasıyla dikkati çekiyor. Köy muhtarı, dernek başkanı, beldedeki lokantaları işletenler, kasap, fırıncı ve market sahibi esnaflar kadınlardan oluşuyor.
Karaözü Mahallesi'nde, Sarıoğlan Kaymakamlığı ile Karaözü Kültür, Dayanışma ve Bakıma Muhtaçlara Destek Derneği'nin desteğiyle çok sayıda meslek edindirme kursu da düzenleniyor. Pizzacılıktan arı yetiştiriciliğine, hasta bakımından işçi güvenliğine kadar 20 farklı branşta kursun düzenlendiği mahallede bugüne kadar 335 sertifika verildi. Nüfusunun yüzde 80'i 60 yaş üstünden oluşan Karaözü Mahallesi'nde düzenlenen kurslara, 15 ila 75 yaş arasında kursiyerler katılıyor.
"Karaözü'nün cazibesini artırmak istiyoruz" Karaözü Kültür, Dayanışma ve Bakıma Muhtaçlara Destek Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Çolakgil Özerdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3,5 yaşında çocuk felci geçirdiğini, belli bir süre bacaklarının tutmadığını, ailesinin desteğiyle eğitim hayatını tamamladığını söyledi. Yaklaşık 2 yıldır Karaözü'nde dernek başkanlığı yaptığını anlatan Özerdem, " Marmara Üniversitesi mezunuyum. Babam köy enstitüsü mezunuydu, benim eğitimime önem verdi. Emekli olunca aday olmadığım halde dernek başkanlığı görevi verildi. Yaptığımız faaliyetlerle Karaözü'nün cazibesini artırmak istiyoruz." diye konuştu. Özerdem, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra mahallede Sarıoğlan Kaymakamlığının teşvik etmesiyle meslek edindirme kursları düzenlediklerini, kurslara özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.
Mahallenin kadın muhtarı Muzaffer Özdemir de uzun yıllar İstanbul'da yaşadıktan sonra memleketine döndüğünü, hem muhtarlık yaptığını hem de beldede lokanta işlettiğini aktardı. Karaözü'nde 7 yıldır yaşadığını dile getiren Özdemir, şöyle konuştu: " İstanbul çok tempolu, yorucu bir şehir. Buralarda yaşamak daha kolay. İki çocuğum var onların da geleceğini düşünerek memleketime gelmek istedim. Yıllarca dışarıdaydım, burada akrabamızla, dostlarımızla olmak çok güzel. Muhtarlık yapmayı da insanların sorunlarına çözüm bulmayı da seviyorum. Muhtarlarla ilgili toplantılara katıldığımda kadın olduğum için insanlar 'Nerenin muhtarı olduğumu' soruyorlar. Karaözü deyince şaşırıyorlar. Bizim burası eğitimde baskındır. Nüfusun yüzde 99'u eğitimli, kültürlü insanlardan oluşuyor. Ayrıca kadınlarımız hep ön plandadır, emekçidirler. Bu nedenle hayatın her alanında görebilirsiniz." "Her zaman kadın erkek birlikteyiz, bir farkımız yok eşitiz"
Karaözü'nde lokanta işleten Gülhan Karahan Bal ise 10 yıldır burada yaşadığını, 8 yıldır da lokanta işlettiğini söyledi. Çocuklarının rızkını, kendi yaptığı yemekleri insanlara tattırarak çıkardığını anlatan Bal, "İstanbul'da tek başıma bir kadın olarak mücadele veriyordum. Orada tekstil işinde çalışıyordum. Memleketime döndüm, lokanta açtım. Benden önce lokanta işleten yoktu. Müşterilerin sayesinde bu noktaya geldik. Bence bizim zihin anlamında olsun, beden gücü anlamında olsun erkeklerden bir farkımız yok. Ne hem cinslerimizi ne de karşı cinsleri farklı görmüyoruz. Her zaman kadın erkek birlikteyiz, bir farkımız yok eşitiz." dedi.
Kısa süre önce beldeye açılan kasap dükkanını işleten 55 yaşındaki Şaziye Aslan da oğlunun açtığı dükkanı, kendisinin çalıştırdığını belirtti. Kasaplığı rahatlıkla yapabileceğine inandığını anlatan Aslan, "Evden tecrübem var, el yeteneğim de var. Oğlum koyun almıştı, büyüttük, kesmek için de kasap açtık. Benden başka kadın kasap yok. Gözleri bana alışacak artık. İleri görüşlü olduğumuz, çalışmayı sevdiğimiz için bu işleri yapıyoruz." ifadelerini kullandı.
Mahallede 16 yıldır market işleten Gamze Kaya ise Karaözü'ndeki kadınların çok çalışkan ve girişimci olduklarını, benzer küçüklükteki pek çok yerde bu kadar kadın işletmeci bulunmadığına dikkati çekti.
Belde halkı kurslara ilgi gösteriyor Dernek binasında oluşturulmuş sınıfta hasta ve yaşlı bakım kursuna katılan Nurgül Kılıç, evde yaşlı kayınpederi olduğunu, ona daha iyi bakmak için kursa katıldığını belirterek, "Sertifika alacağım ama bir yerde çalışmak için değil. İlerde yaşlanınca hem kendimizi daha iyi tanımak hem de yaşlılarımıza, hastalarımıza iyi bakmak için." şeklinde konuştu.
Haber ile ilgili video görüntüsüne http://www.sondakika.com/haber/haber-beldenin-emekci-kadinlari-8398370/ adresine girerek ulaşabilirsiniz.
Karaozu.com admin notu: Karaözü’nün Fırıncılarından biri AYLİN KABAK hanımefendidir. Röportaj saatinde işyerinde olmadığı için kendisiyle görüşülemedi. Bu röportaj için Karaözü’ye gelen Anadolu Ajansı’ndan Esma Küçükşahin'e, Murat Asil'e ve İsmail Çakmak'a Çok teşekkür ederiz.
Aynı ekibin Ceren Doğanay’ın da katılımı ile çektikleri Fikret Otyam Kültür Evi ile ilgili haber yayınlandığında onu da sizlerle paylaşacağız. Fikret Otyam kültür evinde çekim için bize müsaade eden Nazım Kılıç’a ve Çekimlerde bizimle birlikte görev alan Ceren Doğanay ile Ertuğrul Yücel’e çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız!
Sinem Albayrak anadolum@hotmail.com Apr 30 2016 2:47 PM
BENİM KÖYÜM

Baharda şenlenir bağı, bahçesi
Kokusu başkadır benim köyümün
Unutturur adama gamı, kederi
Havası başkadır benim köyümün
XXX
Akşam olur herkes döner evine
Can kurban inan ki benim köyüme
Gülabi'nin torunları derler bizlere
Özü başkadır benim köyümün
XXX
Yeşil yeşil meşeleri var dağında
Meyve ağaçları çiçek açar bağında
Her çeşit otlar yeşerir toprağında
Yeşili başkadır benim köyümün
XXX
Köyümün kenarından akar çayı
Kıvrım kıvrım dolanır sular tarlayı
Unuttum sanma orda olmayı
Dostluğu başkadır benim köyümün
XXX
Yaz gelince çıkarlar yaylaya
Gurbetçiler hasretle döner sılaya
Benden selam olsun Aziz Ağa'ya
Sevgisi başkadır benim köyümün

İbrahim SEVİNDİK
yunus yunus35karadag@gmail.com http://karabaglar.cilingiri.org Apr 21 2016 7:21 PM
emeğinize sağlık
karaozu.com Apr 21 2016 6:17 PM
VEFAT DUYURUSU

Karaözülü Abdulkerim KOÇ'un eşi TEMAM İFFET KOÇ'un İstanbul da yaşamını yitirdiğini duymanın üzüntüsü içerisindeyiz. Bedeni bugün 20 NİSAN 2016 İstanbul'da toprağa verildi.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Yattığı yer incitmesin, Devri daim olsun, Işıklar içinde yatsın.

Eşi Abdülkerim KOÇ: 0535 730 58 42
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Apr 19 2016 7:37 AM
"DEVRİ DAİM OLSUN" ne demektir. Bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz

Alevi bektaşi geleneğinde, ölen kişinin arkasından söylenen sözdür. allah rahmet eylesin, allah taksiratını affetsin sözlerinin yerine bu sözün kullanılmasının bir sebebi de inanç farklılığıdır.

alevi inancına göre bir insan, insanı kamil (kamil insan) olana kadar hakka yürümez. hakikat kapısından geçen ve dünyadaki devrini tamamlayarak kamil insan olabilen kişi hakka yürür ve geldiği yere geri döner. yunus emre bununla ilgili olarak şöyle demektedir:

"ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil."
<< onceki Sayfa
21-40 of 485
Sonraki Sayfa >>

Free counter and web stats