skip to content

Deftere Yaz

 >
Nihat Coban nihatcoban50@hotmail.com Mar 26 2015 2:24 PM
Cok uzucu bir haberi buradan okumanin uzuntusu icerisindeyim. Cok genc arkadasimiz Oguz Karadeli hakin rahmetine kavusmustur. Kendisine rahmetler diliyoruz. Mekani cennet topragi bol olsun. Seni unutmiyacagiz yattigin yerde rahat uyu.
Ali Atıl YILMAZ atilyilmaz1@hotmail.com Mar 26 2015 8:59 AM
Değerli Oğuz Karadeli'nin aramızdan ayrıldığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. O hep insanları çok sevdi. Hiç ama hiç kimseye karşı art niyeti olmadı. Diğer bir özelliği de zor durumdaki insanın yanında yer almasıydı. Bu kadar iyi insaniyetine karşı genç yaşta aramızdan ayrıldı. Onu seven (bence herkes seviyor) insanların gönlünde yaşamaya devam edecek. Bu duygularla Oğuz kardeşimize Allah'ta rahmet, Başta Emine Teyze, Remzi Ağabey, Selçuk ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum. ışıklar içersinde
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 25 2015 12:22 PM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkından Oğuz KARADELİ'nin vefat etmiş olduğunu öğrenmenin üzüntüsü içerisindeyiz.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

IŞIKLAR İÇİNDE UYUSUN
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 15 2015 9:51 AM
Atm den yardım Hayır yatırmak isteyenler için Hesap: 0637 6553 9481 5001. Sizden önce kimlik no istiyor sonra cep telefonu numaranızı istiyor ve giriş tuşuna basıyorsunuz.Yatırmak istediğiniz miktarı yazmanızı istiyor ve masraflar dahil ne kadar yatırmanız gerektiğini yazıyor parayı yatırdıktan sonra cep telefonunuza mesajla kod geliyor onu girdiğiniz zaman masraflardan kalan para üstünü geri veriyor.Masraf olarak 3 tl alıyor.Şimdiden destek veren tüm dostlara teşekkür ederiz.selamlar.

Mevlana Yücel
karaozu.com Mar 14 2015 5:25 PM
DUYURU

KARAÖZÜ VE ÇEVRE KÖYLERİ CANLARA DUYRULUR. DERNEGİMİZ YENI MAH 5330 SOK BELGE AP ALTI 15/A AKDENİZ MERSİN ADRESİNE TAŞINMIŞTIR. 29 /03/2015 PAZAR GÜNÜ KUYULUKTA TOPLUMSAL DAYANIŞMAYI ARTIMA VE GÜÇLENME GÜNÜNDE BULUŞALIM. TÜM DOSTLARA EN İÇTEN SAYGILARIMLA.

YÖNETİM ADINA BAŞKAN.
HALİL DALAK
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 14 2015 9:33 AM
VEFAT DUYURUSU

Mahallemiz halkından İSMAİL TAŞYÜREK'in ani vefatını duymanın üzüntüsü içerisindeyiz.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

IŞIKLAR İÇİNDE UYUSUN
mustafa ayan mustafaayan.62@gmail.com Mar 13 2015 9:13 PM
çok eski dostum vicdan dalak ile bağlantıya geçmek istiyorum.bu notu okuyan karaözlü arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim. telefon numaram
0535 3993060 . mustafa ayan
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 08 2015 6:56 PM
VEFAT DUYURUSU
Karaözü halkından AHMET DALAK (BEHZAT), 7 mart 2015 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Üzüntümüz büyük.
Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi ve Ali Talak olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Işıklar içinde yatsın.
İzmir'de bugün toprağa verilmiştir.
karaözü kültür dayanışma ve B.M.D.Derneği karaozumerkez@hotmail.com Mar 06 2015 10:42 PM
CAN YEMEĞİ

2014 – 2015 yılı itibariyle vefat eden canlarımızın değerli isimleri: Hüseyin KILIÇ, Necmettin TATAR, Hatice ÖZDEMİR, Durna DALAK, Makbule TATAR, Meliha TAŞYÜREK, Sinan Ozan ÖZDEMİR, Uğur TEMİR, Yusuf ÇAKICI, Göher ÖZTÜRK, Sultan KALE, Ahmet YILDIZ, Şehriban ASLAN, Zehra ÖZEL (Küpeli), Esme BAĞCI, Nazmiye TALAK, Hüseyin Avni TATAR, Hüseyin YILMAZ (Yılmaz Hoca), Veli TAŞTAN, İsmihan YÜCEL, Osman TATAR, Ruhiye KAYA, Sevim DOĞAN (BAL), Elif SERİN, Ünal YILMAZ, Hüseyin KAYA, Zehra KABAK,
SONGÜL ( Gamber Özel'in eşi), Ahmet ASLAN, Ali ÖZDEMİR, İbrahim TEMEL, Sevgi AVCU, Güner KILIÇ, Çakır GENÇ, Azmi EMİROĞLU, Naime SEVEN, Sermiye TAŞYÜREK, Hasan AVCU, Nazmiye ASLAN, Hüseyin BAL, Hesna KOÇ, Meryem ÖZTÜRK ve Ayşe GÖNEN’dir.
Ya Hakk, Ya Muhammed, Ya Ali: İnsanların akıbeti hakka yürümektir. Seni zikreden dervişler hakkı için, sana gönül veren âşıklar hakkı için, isminin geçtiği deyiş ve gülbenkler hakkı için, Evliyalar ve Embiyalar hakkı için, seni dilinden düşürmeyen bütün canların hakkı için sana yönelmiş gelen bu canlarımızın ruhlarını şad eyle, kusurlarını af eyle.

Ya Hakk, göçüp sana gelen canımızın Ruhunu sonsuz nurunla aydınlat...

Necati SEVEN, Fatma ERDOĞAN, Ünal BAL, Dr. Alper TAŞTAN, Tevriz EMİROĞLU, Mahmut TOPÇUOĞLU, Necdet YILMAZ, Hasan – Haydar GENÇ, Kenan SERİN, Türkan ÖZDEMİR, Ali TATAR, Hasan KALE, Leyla KAYA, Kebire ÖZEL, Erdal KABAK ve Av. Bahri EGEMEN’in Hakk’a yürüyen canları için bağışladıkları paranın bir kısmı ile Temmuz ayı içerisinde bir gün, bu sene kaybettiğimiz canlarımız adına kendi töremize uygun olarak CAN YEMEĞİ vermeyi arzu etmekteyiz.

Yapılan araştırmalarda görüldü ki Maalesef geçmişteki atalarımızın yaptığı cenaze işlemleri ile günümüzdeki yapılanlar arasında çok büyük bir fark var.

Bu konuda önerilerinizi, Hakk’a yürüyen canlarımız ile ilgili bilgi – resim göndermenizi ve isim listesinde eksik olanlar var ise bildirmenizi rica ediyoruz.

İster sitemizden bizlerle paylaşın, isterseniz ayse.ozerdem@hotmail.com adresinden iletin lütfen.

Karaözü Kültür, Dayanışma ve B.M.D. Derneği
Nurayişe Çolakgil
Ayşe Özerdem Çolakgil Mar 05 2015 6:01 PM
Ayşe Gönen teyzemin geçen sene türkü söylerken sesini kayıt edecektik, “kocam yeni öldü bir dahaki seneye söylerim” demişti, türküler sessiz kaldı… Karaözü’ye geleli bir gün olmuş, yatmış uyanamamış dediler.

Nayme Seven teyzem, kapıdaki karı kürürken “Bu sene kış iyi geçti yazın çok meyve yiyeceğiz” demişti … Eve dönünce hazır olsun diye sobanın üzerine bir ibrik su koymuş ne kadar emindi ki döneceğinden… Misafirliğe gittiği komşusunun evinde on dakika sürmüş gözlerini kapaması.

Daha dün gibiydi Azmi Emiroğlu amcam, “eşim rahatsız” demiş ona bir şey olacağından korktuğunu anlatmıştı. Eğitim ile ilgili bir konuyu oğlu Celal beye soracaktı ve yazın projeyi uygulamaya koyacaktık. Karaözü’yü bir kez daha göremeyeceğini nereden bilebilirdi?

Ali Özdemir abimin tablolarını sergileyecektik. Yeni yeni tablolar yapacaktı öğrencilerle… Nasılsın abim? Dediğimde saat 16 idi “Çok iyiyim dedi”. Yalan söylemiş. İki saat sonra ölümünü duyduğumda inanamadım.

Daha neler neler vardı yarım kalan kim bilir… Kısacası; aldılar giyemediler, düşündüler diyemediler, pişirdiler yiyemediler…

Onların yanında ben kendimi 54 yaşında çocuk gibi hissediyordum çünkü yeri gelip akıl veriyorlar, yeri gelip azarlıyorlar yeri gelip güceniyor yeri gelip çocukluklarından okul yıllarına, torunlarına varana kadar anlatıyorlardı. Dilim varmıyor ama sıradakiler yavaş yavaş azalıyor eğer ölüm sırasıyla gelirse…

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Morgun önünde bekleyenler hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Kimileri birbirine sarılıyor, kimilerinin ayakta duracak mecali bile yok. Feryatlar yürek dağlıyor. Okulun bahçesindeki çocuklar üzgün gözlerle onları izliyor. Acı aynı acı da feryat edenler değişiyor. Çoğu kendi acısını unutamadan bir sonrakinin acısını paylaşmak üzere gelmiş mezarlığa. Bu son bir yıl içinde ne kadar da çok CANımız ayrılmış aramızdan.. Hepsini rahmetle anıyorum. Allahım kalanları korusun.
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 05 2015 4:22 PM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkından AYŞE GÖNEN'in ani ölümü hepimizi çok üzmüştür. Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
IŞIKLAR İÇİNDE UYUSUN
Mevlana Yücel ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 02 2015 10:59 AM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü kalkımızdan Kamil Öztürk eşi MERYEM ÖZTÜRK İstanbul'da hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin. 3 mart 2015 salı günü Üsküdar şakiri camiden öğlen vakti kaldırılacaktır.Ümraniye ıhlamur kuyu mezarlığında toprağa verilecektir. Tüm sevenlerinin başı sağolsun.
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Mar 02 2015 6:52 AM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkımızdan bakkal Mustafa Bal oğlu Galip Bal,ın ağabeyi HÜSEYİN BAL İstanbul,da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

27 Şubat 2015 cuma günü öğle namazından sonra kaldırılacaktır.

Işıklar içinde uyusun
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Feb 26 2015 2:18 PM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkından Hesna Koç'un vefatını öğrenmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Hakk'tan rahmet, Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

ışıklar içinde uyusun
Fatih tugraav.com@hotmail.com http://www.tugraav.com Feb 22 2015 6:28 PM
Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Feb 15 2015 1:39 PM
TEBRİKLERRR

BAŞAK ŞİMŞEK ve YİĞİT CAN ÖZTÜRK’ü tebrik ediyoruz. Allah tamamına erdirsin, bir yastıkta kocasınlar. Mutlu, huzurlu, varlıklı bir ömür sürsünler. Hayırlı, uğurlu olsun…
ARSLAN BEKTAŞ BURGUCU bektasburgucu@hotmail.com Feb 12 2015 7:25 PM
Nazmiye Aslan'nın vefatı dolayısiyle kendisine Alah'tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dilerim.Işıklar içinde uysun..
Nihat Öztürk nihatcozturk@hotmail.com.tr Feb 12 2015 2:00 PM
BAŞAK ŞİMŞEK & YİĞİT CAN ÖZTÜRK
NİŞAN DAVETİYESİ

YER : TAÇ DÜĞÜN SALONU
Mevlana Mah.Selçuk Ecz.Depo.yanı
KOCASİNAN-KAYSERİ
GÜN : 23 NİSAN 2014
SAAT: 13.00 // 17.00 Arası

Tüm dostlar davetlimizdir.

NERMİN & MUSTAFA AYTEN & NİHAT
ŞİMŞEK ÖZTÜRK

karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Feb 12 2015 8:14 AM
VEFAT DUYURUSU

Karaözü halkından Nazmiye Aslan'ın vefat ettiğini öğrenmenin üzüntüsü içerisindeyiz.

Kendisine Hakk'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Işıklar İçinde Uyusun
karaozu.com ayse.ozerdem@hotmail.com Feb 10 2015 6:45 PM
Ablama

Şayet yoksa bu dünyada bir ablanız,
Bilin ki bir gün çok yalnız kalacaksınız,
Abla ana yarısı, kardeşlere verdiği büyük emek,
Abla can demek, sevgi demek, şefkat demek.

Anneniz çabuk yıpranıp bu dünyadan ayrılırsa erken,
Birden boşluğa düşersiniz, ne yapacağım derken,
Böyle günlerde şükredersiniz bir ablanız olduğuna,
Şahit olursunuz abla sevgisinin kalbinize dolduğuna.

Ne zaman bir sıkıntıya düşseniz ilk koşan odur,
Sizi neşelendirip kederinizi unutturan da budur,
Görünce hissedersiniz içinizin sımsıcak dolduğunu,
Dar zamanlarda anlarsınız ablanın ne demek olduğunu.

Eğer şanssızsanız ve yoksa bu dünyada bir ablanız,
Tek başınasınız demektir bu evrende oldukça yalnız,
İnanıyorsanız yeniden doğuşa, bir başka bedende,
Bir kız kardeş dileyin Tanrı’dan, doğsun sizden önce.

Dizelere sığmaz abla kalbini ve sevgisini anlatmak,
En büyük hazzımdır candan bir ablaya sahip olmak,
Mutlu kılar insanı onun ilgi ve sevgisine erişmek,
Abla can demek, sevgi demek, şefkat demek…

Mehmet Asal

www.antoloji.com sitesinden alınmıştır.
<< onceki Sayfa
21-40 of 355
Sonraki Sayfa >>

Free counter and web stats